'Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami"

Kontynuujemy zwiedzanie

zakładów lotniczych

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, Wydział Kultury Urzędu Miasta i Pomorskie Muzeum Wojskowe wycieczka w cyklu „Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 przy ul. Szubińskiej 107 oraz Muzeum Sprzętu Bojowego 2 Korpusu Obrony Powietrznej przy ul. Szubińskiej 105 w Bydgoszczy, która odbyła się 17 listopada 2007 roku. Potwierdziła ona znaną opinię, że Bydgoszcz jest miastem o niezwykłych, szczytnych tradycjach wojskowych – zwłaszcza lotniczych.

 

Ponieważ nie wszyscy chętni zdołali się wpisać na listy wycieczki organizowanej 17 listopada, przyjęliśmy dodatkowe zapisy na 1 grudnia (sobota) 2007 roku. Jak poprzednio, tak i tym razem, Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 oraz Muzeum Sprzętu Bojowego 2 Korpusu Obrony Powietrznej będą zwiedzać przemiennie 2 grupy po około 30 osób. Zbiórka uczestników w dniu 1 grudnia 2007 roku o godz. 10.00 przed siedzibą Wojskowych Zakładów Lotniczych przy ul. Szubińskiej 107.

             Uwaga: uczestnikami mogą być tylko te osoby, które wcześniej, w siedzibie TMMB, zapisały się na wycieczkę w dniu 1 grudnia.