120 lat komunikacji miejskiej w Bydgoszczy

Pod szyldem TMMB

Historia bydgoskiej komunikacji miejskiej rozpoczęła się dokładnie 18 maja 1888 roku. Wtedy na ulicach naszego miasta pojawiły się pierwsze tramwaje konne, które zapoczątkowały regularne kursy na trasie: Dworzec Kolejowy – Zbożowy Rynek. Tym samym Bydgoszcz znalazła się w gronie największych miast polskich mających już w końcu XIX wieku masową komunikację miejską. 

Z okazji jubileuszu w dniach 30-31 maja 2008 roku w Bydgoszczy odbędą się jubileuszowe uroczystości. W dniu 31 maja będzie można jeździć tramwajami na jeden wykupiony bilet. Zapraszamy do przeczytania szczegółowego programu uroczystości i uczestnictwa w nich. W uzupełnieniu informacji pragniemy dodać, że program sesji popularnonaukowej wzbogacił się o kolejne referaty, a podczas „Drzwi otwartych” w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych otwarte będą wystawy na temat dziejów i taboru bydgoskiej komunikacji miejskiej. 

Przygotowujemy też do druku książkę Stanisława Sitarka: „120 lat komunikacji miejskiej w Bydgoszczy”, która będzie rozprowadzana jesienią 2008 roku podczas kolejnych imprez jubileuszowych w MZK. 

 Pobierz PROGRAM 

Image