Promocja albumu

Już w najbliższy wtorek 10 czerwca 2008 roku w Filharmonii Pomorskiej przy ul. Andrzeja Szwalbego 6 odbędzie się promocja najnowszego albumu „Bydgoszcz w blasku symboli” wydanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Jest to tom 2 wydawnictwa z serii „Bydgoszcz miasto na Kujawach”. 

Wyjątkowa okazja do delektowania się pięknem naszego miasta, jego tradycją i współczesnością. Całość rozpocznie o godz. 17.30 animacja epizodu historycznego z dziejów Bydgoszczy w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Kujawska Brać Szlachecka”. Zaraz potem odbędzie się projekcja filmu: „Ponad 700 stron bydgoskiej dumy” w reżyserii Roberta Grochowskiego, po której nastąpi spotkanie z twórcami albumu. 

Dodatkową atrakcją dla uczestników promocji będzie rozpoczynający się o godz. 19.00 koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis: Wojciech Rodek – dyrygent, Marzena Lubaszka – sopran, Urszula Guźlecka – prowadzenie. W programie: J.S. Bach – Kantata nr 199 Mein Herze schwimmt im Blut, Antonin Dvořák – Serenada na orkiestrę smyczkową.