Zapraszamy na wycieczkę w cyklu "bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami"

 

W czwartek

„Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”

 

„Jak dawniej wesoło bywało?”  Czy Brda Młynówka miała być zasypana? 

Klub Tkaniny „Anna” z Zielonej Góry. Fontanna „Potop” w pełnej krasie 

Już w najbliższy czwartek 11 września kolejna wycieczka w cyklu „Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Miasta. Odbędzie się ona w pierwszym dniu X ogólnopolskiego, jubileuszowego Kongresu Stowarzyszeń Regionalnych przewidzianego w dniach 11-13 września br.

W programie wiele atrakcji. I tak 11 września zapraszamy na Spektakl „Jak dawniej wesoło bywało”       w wykonaniu  Zespołu Folklorystycznego  „Lubominianki” pod kierunkiem  Marianny Dzięgielewskiej z gminy Boniewo pow. Włocławek. Jest to przepiękne, wzruszające widowisko pokazujące jak  dawnymi laty  ludzie żyli, bawili się i spotykali, a jak jest dziś.

Następnie udamy się na Wyspę Młyńską, gdzie usłyszymy o zaskakujących dziejach tego uroczego zakątka Bydgoszczy. Jednocześnie nastąpi odsłonięcie  tablicy z nazwą nabrzeże Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Dotyczy to części nabrzeża Brdy Młynówki na odcinku od ul.  Ku Młynom” do  mostów „Solidarności”. Jest to hołd składany Towarzystwu, które ma najstarszy w kraju rodowód sięgający 1832 roku, jak też bohaterskiej śmierci wielu  jego działaczy.

Z wyspy Młyńskiej idziemy na Stary Rynek do Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum  Kultury  w Bydgoszczy, na Starym Rynku 18, gdzie p.  kierownik Katarzyna Wolska zaprezentuje  przepiękne gobeliny  z Klubu Tkaniny Artystycznej „Anna” z Zielonej Góry. Tego typu ekspozycja należy do rzadkości, a jej piękno  budzi zachwyt zwiedzających. Na koniec mgr Krzysztof Bartowski kierownik Pracowni Dokumentacji Popularyzacji Zabytków  i Dziedzictwa Narodowego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury przedstawi Fontannę „Potop” na pl. Wolności, po rekonstrukcji, w pełnej krasie.

Zbiórka chętnych o godz. 10.00 przed nowym gmachem  Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. K. Szymanowskiego 3. (wejście główne). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy, od dziś do środy włącznie, w godzinach  9.00-15.00: osobiste w siedzibie TMMB przy ul. jezuickiej 4, telefoniczne: 52-322-51-96, lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Zapraszamy