Finał XVII kwesty w Bydgoszczy

 


Kolejny rekord - ponad 23 tysiące zł 

Dobiegła końca XVII kwesta na ratowanie najstarszych bydgoskich nekropolii organizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy przy wsparciu Rad Osiedli: Okole, Nowy Fordon i Szwederowo.

Kwesta wyrosła z bogatych tradycji, nagłośniana przez wszystkie bez wyjątku miejscowe media, została przyjęta przez bydgoszczan z ogromną życzliwością. Do uczestniczenia w zbiórce spontanicznie zgłaszało się wielu znanych mieszkańców naszego miasta, pod honorowym patronatem Anny Łukaszewskiej Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, młodzież ze Szkolnych Kół TMMB ponadto przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, organizacji i stowarzyszeń. Kwestowali znamienici goście: marszałek Sejmu Radosław Sikorski i minister Teresa Piotrowska - w sumie nie notowana dotąd liczba znacznie ponad 300 osób.

Padł kolejny rekord kwesty. O ile w ubr. zebrano 21.502, 40 zł, to w tym roku  23.158,34 zł. Jest to o  1.655,94 złotych więcej. Tylko na samym cmentarzu Starofarnym udało się zebrać 10.394,39 zł. (w tym do puszek Rady Osiedla Okole- 1.251,71 zł), na cmentarzu przy ul. Wiślanej -  3.810,27 zł, na cmentarzu Nowofarnym – 3.472,79 zł,  na cmentarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Kossaka -  2.761,77 zł.  Młodzież Szkolnych Kół TMMB zebrała  1.372, 37 zł. Podczas koncertu w Filharmonii Pomorskiej kwestowały dziennikarki TVP Bydgoszcz, które zebrały  1.346,75 złotych, co jest jednym z najlepszych wyników osiągniętych dotąd podczas tradycyjnych koncertów „Pamiętajmy” w Filharmonii Pomorskiej. Pozyskane podczas organizowanej bezinteresownie kwesty w całości przeznaczone zostaną na naprawę wybranych grobowców cmentarza Starofarnego. 

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy dziękuje wszystkim współorganizatorom i wolontariuszom za pomoc w kweście, a mieszkańcom Bydgoszczy i wielu gościom za serdeczność i  hojność.