Zgłoszenia chórów do uczestnictwa w V Koncertach Maryjnych z Różą

Zgłoszenia chórów
do 15 kwietnia

V Koncerty Maryjne z Różą
w bydgoskiej Katedrze

 

Tegoroczne V Koncerty Maryjne z Różą, obchodzące swój jubileusz, będą wzbogacone o koncerty w kościołach mariackich w woj. kujawsko-pomorskim, a także o prelekcje poświęcone kulturze muzycznej i śpiewom chóralnym. Organizatorami są: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Oddziałem Bydgoskim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Urzędem Miasta Bydgoszczy. Patronat honorowy nad koncertami objął ks. biskup Jan Tyrawa Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej.

V Koncerty Maryjne z Różą przewidziano w dniach 3-31 maja 2015 roku. Będą to 15-40 minutowe występy po Mszy Świętej, kończącej się w bydgoskiej Katedrze o godz. 18.30. Istnieje możliwość zaprezentowania części repertuaru już podczas Mszy w godzinach 18.00-18.30. Oprawę koncertów stanowić będzie Hejnał Maryjny odgrywany każdego dnia maja     o godz. 17.25, na 5 minut przed nabożeństwem majowym. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie utworów sakralnych, w tym zwłaszcza Maryjnych. Na godzinę przed koncertem,  w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy,  przy ul. Jezuickiej 4,  dostępna będzie salka  na przebranie się i przygotowanie do koncertu.

Zgłoszenia do uczestnictwa w V Koncertach Maryjnych z Różą przyjmowane będą do 15 kwietnia br. w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 4, e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na adres do korespondencji: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 85-169 Bydgoszcz 37, Skrytka Pocztowa 17.
 
Zapraszamy