VI Koncerty Maryjne z Różą

Koncerty w półwiecze
Koronacji Obrazu Matki Bożej z Różą
 
Trwają przygotowania do dorocznych VI Koncertów Maryjnych z Różą w bydgoskiej Katedrze pw. śś. Marcina i Mikołaja. VI Koncerty Maryjne z Różą, odbędą się w roku 2016, w 50 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej z Różą zwanej Matką Bożą Pięknej Miłości i 1050-lecie chrztu Polski. Koronę na skronie Matki Bożej nałożył 29 maja 1966 roku Prymas kard. Stefan Wyszyński. Uroczystość wpisała się w obchody milenium chrztu Polski.  

Koncerty Maryjne w bydgoskiej Katedrze będą wzbogacone o koncerty w kościołach mariackich w woj. kujawsko-pomorskim, a także o prelekcje poświęcone kulturze muzycznej i śpiewom chóralnym. Głównym laurem będzie miniatura róży ze słynącego łaskami obrazu Matki Bożej z Różą. Organizatorami są: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Oddziałem Bydgoskim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Urzędem Miasta Bydgoszczy.

VI Koncerty Maryjne z Różą odbędą się w dniach 3-31 maja 2016 roku. Będą to 15-40 minutowe występy po Mszy Świętej kończącej się w bydgoskiej Katedrze o godz. 18.30. Istnieje możliwość zaprezentowania części repertuaru już podczas Mszy w godzinach 18.00-18.30. Oprawę koncertów stanowić będzie Hejnał Maryjny odgrywany każdego dnia maja o godz. 17.25, na 5 minut przed nabożeństwem majowym. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie utworów sakralnych, w tym zwłaszcza Maryjnych. Na godzinę przed koncertem, dostępna będzie salka na przebranie się i przygotowanie do koncertu.

Zgłoszenia do uczestnictwa w VI Koncertach Maryjnych z Różą przyjmowane będą najpóźniej do 31 marca 2016 r. (prosimy o wcześniejsze zgłoszenia) w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 4, tel. 52 322 51 96, 52 345 44 34, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i na adres do korespondencji: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 85-169 Bydgoszcz 37, skrytka pocztowa 17.