VII Koncerty Maryjne z Różą w 100-lecie objawień w Fatimie

Trwają przygotowania do VII Koncertów Maryjnych z Różą w bydgoskiej Katedrze pw. Świętych Marcina i Mikołaja w 100 rocznicę Objawień w Fatimie.  Organizatorami są: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Oddziałem Bydgoskim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Urzędem Miasta Bydgoszczy.  Koncertom towarzyszyć będą występy chóralne w kościołach mariackich w woj. kujawsko- pomorskim oraz prelekcje poświęcone kultowi Matki Bożej Pięknej Miłości, tradycjom śpiewaczym i kulturze muzycznej. 

VII Koncerty Maryjne z Różą planowane są w dniach 3-31 maja 2017 roku. Tradycyjnie będą to 15-40 minutowe występy po Mszy Świętej kończącej się o godz. 18.30 w bydgoskiej Katedrze. Istnieje także możliwość zaprezentowania części repertuaru już podczas Mszy Świętej w godzinach 18.00-18.30.  Każdorazowo na 5 minut przed nabożeństwem majowym czyli o godz.17.25, poprzedzi je Hejnał Maryjny odgrywany z dzwonnicy Katedry. Warunkiem uczestnictwa w koncercie jest wykonanie utworów sakralnych, zwłaszcza Maryjnych. Na godzinę przed koncertem dostępna będzie salka na przebranie się i przygoto-wanie do występu.
  
Zgłoszenia do VII Koncertów Maryjnych z Różą przyjmujemy do 14 kwietnia br. w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 4, tel. 52 322 51 96, 52 345 44 34, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i na adres do korespondencji: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 85-169 Bydgoszcz 37, skrytka pocztowa  17.