Bydgoszcz za zmkniętymi drzwiami

•    Tajemnice pl. Kościeleckich
•    Co kryją wykopaliska w miejscu byłego dworca PKS?
•    Wszystko o moście Królowej Jadwigi
•    Zwiedzimy nowoczesny dworzec PKP


Trwają wycieczki w cyklu „Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz.  Celem naszych wycieczek jest sięganie do tradycji, historii i współczesności Bydgoszczy. Staramy się także pokazywać obiekty normalnie niedostępne a nawet pilnie strzeżone. Tym razem spotkamy się w najbliższą sobotę 25 czerwca br. lipca br.   

Wciąż mało znane są dzieje bydgoskiego pl. Kościeleckich, miejsca najbliższego dawnemu grodzisku i Zamkowi Bydgoskiemu (fosa), a także bramie Kujawskiej. O tych szczegółach opowie archeolog Robert Grochowski. Jak wiadomo, naprzeciwko kościoła przy pl. Kościeleckich 3 realizowana będzie kolejna inwestycja – biurowiec. Poprzedzają ją wykopy, które doprowadziły do ciekawego odkrycia z XIX w. O tym także opowie Robert Grochowski.

Krzysztof Bartowski z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury opowie o moście Królowej Jadwigi, jednej z najstarszych przepraw mostowych w Bydgoszczy.  Dowiemy się, kiedy obiekt powstał, jak następowały jego przebudowy i jakie uszkodzenia nastąpiły podczas wojny.

Udamy się też do niedawno otwartego nowoczesnego dworca PKP Bydgoszcz Główna. Na miejscu poznamy nowoczesne wyposażenie jak też kolejne przymiarki do zagospodarowania obiektu.  Tu naszymi przewodnikami będą przedstawiciele menedżera dworca.    
 
Wycieczka odbędzie się w najbliższą sobotę 25 czerwca 2016 roku. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona obowiązują osobiste zapisy w siedzibie TMMB przy ul. Jezuickiej 4, telefoniczne 52-322-51-96 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Zapisy, podczas których podajemy miejsce i godzinę zbiórki, przyjmowane będą od dziś do piątku włącznie w godzinach 9.00-15.00.  

                                                                                                                           Zapraszamy