"Dziennik Bydgoszczy" nr 6

Jest „Dziennik Bydgoszczy” nr 6
 
Wybrana grafika Ukazał się „Dziennik Bydgoszczy” nr 6 wydany przez TMMB. Warto zajrzeć i poczytać. Zwracamy uwagę na wypowiedź Łukasza Krupy, pełnomocnika Prezydenta Bydgoszczy ds. utworzenia Metropolii.  Okazuje się, że aktualnie  szansą  jest utworzenie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz integrującego  poszczególne  jednostki samorządu terytorialnego. Zamieszczamy też odpowiedź  UMK na wystąpienia  prof. Macieja Świątkowskiego. Naukowiec  nie tylko podtrzymuje swoje  zarzuty, ale jeszcze obnaża wywody zawierające „nieścisłości i sprzeczności” podpisane przez… p. Ewę Walusiak-Bednarek z Biura Prasowego UMK.

Zamieszczamy fotoreportaż z VI Koncertów Maryjnych z przepięknymi zdjęciami oraz opinie ekspertów. W ślad za nimi relacje autorstwa ks. dr. Pawła Hoppe dotyczące  uroczystości koronacyjnych obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości w 1966 roku i obchodów 50-lecia  tego wydarzenia w br.  W tym roku przypada też 100 rocznica śmierci  i 170 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza. Bydgoszcz ma szczególne powody do uhonorowania pisarza noblisty, bo tutaj właśnie z inicjatywy  TMMB powstał pierwszy na ziemiach polskich jego pomnik. Przy okazji – zaskakujące odkrycie. Pomnik został rozebrany przez Niemców, ale nie zniszczony. Świadczą o tym zdjęcia z 1945 roku.

Wracamy do tematu królów na moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Jest ciekawa propozycja Waldemara Pasińskiego, poparta przez prof. Janusza Kuttę, by na  przyczółkach na linii balustrady postawić 4 postumenty. Piszemy o kopiach bydgoskiej „Łucznicki” w Niemczech na podstawie relacji berlińczyka Andrzeja Kędziorskiego, laureatach Medalu im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego przyznawanego przez Bydgosko-Toruński Oddział ZLP, zapowiedzi Macieja Puto o rozbudowie Filharmonii Pomorskiej i jubileuszu Unileveru. Na koniec fotoreportaż ze 110-lecia Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka.  Ozdobą gazety są piękne karykatury znanych bydgoszczan.
 
"Dziennik Bydgoszczy" do otrzymania m.in. w Bydgoskim centrum Informacji przy ul. Batorego 2, sklepie TMMB przy ul. Długiej 15, TMMB przy ul. Jezuickiej 4 i in.