Bydgoszcz w kwiatach 82 raz

Z udziałem wiceprezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i inż. Jolanty Mokrej ze Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w sali sesyjnej ratusza 22 października 2007 roku odbyło się podsumowanie tegorocznego konkursu „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”.Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy od 1925 roku. Tegoroczna 82 edycja rozpoczęła się 16 kwietnia. Zgłoszenia przyjmowano do 31 maja. Na listy zapisało się blisko 400 uczestników. W lipcu i sierpniu komisje złożone z przedstawicieli rad osiedli, spółdzielni mieszkaniowych, Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa oraz TMMB oceniały ogródki przydomowe, skwery, zieleńce i balkony. Wstępne podsumowanie odbyło się podczas spotkań osiedlowych.

Na łamach bydgoskiej prasy, a zwłaszcza „Expressu Bydgoskiego”, który jest medialnym patronem konkursu, ukazały się liczne artykuły i notatki na temat samego konkursu i jego uczestników. Oto tylko niektóre tytuły: „Obsypany kwiatami balkon Wiesławy Pisarek...”, „U pani Ireny z Fordonu w zieleni tonie nie tylko mieszkanie i balkon”, „Czyżby drzewka szczęścia działały?”, „Tu kwitną nawet chińskie róże i kaktusy”, „Tego ogrodu pilnują przede wszystkim krasnale”, „Niecierpki też cieszą mieszkańców”, „Kwiaty we wspólnym ogródku kwitną nawet pod śnieżną pierzynką”, „Stary mur w oprawie z bluszczu”, „Ciągłe zajęcia w ogrodzie, to ich największa pasja”, „Spokojna oaza w środku osiedla”, „O kwiaty trzeba dbać jak o zdrowie”, „Kwiatki, które ożywią sypialnię”.

  Na podsumowanie konkursu, (sponsor – Pomorski Operator Systemu Dystrybucyjnego Sp. z o.o. Oddział Dystrybucji Gazu w Bydgoszczy), w sali sesyjnej ratusza zaproszeni zostali najlepsi uczestnicy. To 45 osób oraz Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Gdańskiej 188 i Dwernickiego 4. Wszyscy, otrzymali z rąk wiceprezydenta Rafała Bruskiego certyfikaty uczestnictwa, iglaki ufundowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, albumy z Wydziału Promocji Urzędu Miasta, a z rąk red. Moniki Żuchlińskiej cenne wydawnictwa z redakcji „Expressu Bydgoskiego” patrona prasowego naszego konkursu oraz cebulki tulipanów z ogrodnictwa „Florita” pana Piotra Pukszto z ul. Fordońskiej 19.

Serdeczne podziękowanie za udział w konkursie złożył wszystkim uczestnikom prezes TMMB Jerzy Derenda. Pochwały zebrały też Spółdzielnie Mieszkaniowe: Bydgoska, Fordońska, „Budowlani”, rady osiedli: Szwederowo, Tatrzańskie, Piaski, Bielawy, Stary Fordon, Osowa Góra, Kapuściska i Glinki Rupienica. Słowa uznania zostały skierowane pod adresem organizatorów, to jest Sekcji Organizacyjnej TMMB kierowanej przez Jana Stoppla. Bardzo ofiarnie pracowali zwłaszcza: Jędrzej Majchrzak, Krystyna Gawek, Halina Krzyżanowska, Elżbieta Skwarek, Bogumiła Kamińska, Danuta Wróblewska, Teresa Borczon, Maria Szyłak-Szydłowska,  i Halina Filipczyk.

Na zakończenie – po wysłuchaniu piosenki „Zielono jest w mojej Bydgoszczy” w wykonaniu Ireny Santor, do słów Oli Obarskiej, z muzyką Zbigniewa Lachowicza – zebrani obejrzeli 15-minutowy film „Śniadanie na trawie” zrealizowany przez Janusza Michalskiego. Film pokazał urokliwe miejsca pod Bydgoszczą znakomicie nadające się do spacerów. Odbyła się też projekcja drugiego 10-minutowego filmu „Leśny Park Kultury i Wpoczynku w Myślęcinku” udostępnionego dzięki ogromnej życzliwości pani Olechny Wojteckiej, kierownika Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, członka Zarządu TMMB. 

 

Image 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Ligia Podgórska   

Moment ogłaszania wyników konkursu. Obok tablica sponsora.