Jedyna w Polsce poczta tramwajowa

 W Bydgoszczy jedyna w Polsce poczta tramwajowa.

Trwają obchody 120-lecia komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Warto przypomnieć ważny epizod z dziejów tej trakcji.

Image

Otóż Bydgoszcz jest jedynym miastem w Polsce, w którym zaistniała poczta tramwajowa. Było to podczas 100-lecia komunikacji w 1988 roku, a poczta znajdowała się w miejscowej Zajezdni Tramwajowej.

Teraz na 120-lecie komunikacji miejskiej poczta tramwajowa pojawi się drugi raz. Tym razem w tramwaju „Herbrand” (z 1896 roku), który pojedzie z Zajezdni Tramwajowej przy ul. Toruńskiej 276 (godz. 10.55) do Leśnego Parku w Myślęcinku i z powrotem przez Babią Wieś.

Pieczę nad listami z całej Polski, które trafiły do Urzędu Pocztowego Bydgoszcz 1 przy ul. Jagiellońskiej 6, sprawować będą najprawdziwszy pocztylion i panie w strojach z dawnej epoki. Listy, oczywiście, otrzymają ozdobne ostemplowanie.

Na zdjęciu  Uroczystość z okazji 120-lecia komunikacji miejskiej w Bydgoszczy organizowana przez Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Przed zabytkowym tramwajem „Herbrand” bydgoska poczta tramwajowa przy ulicy Gdańskiej. W cylindrze pocztylion Krzysztof Pomykajczyk i towarzyszące mu panie w strojach z epoki: Justyna Mikołajewska (z prawej) oraz Anna Jewuła (z lewej). Druga z lewej Dorota Niklewicz (kierowniczka działu marketingu Centrum Poczty Oddział Regionalny w Bydgoszczy) i Jerzy Derenda (prezes TMMB). 31 maja 2008 roku.