"Kalendarz Bydgoski" na 2014 rok już w sprzedaży

 

Ukazał się

„Kalendarz Bydgoski” na 2014 rok

Szybciej niż zwykle, bo w tych dniach, ukazał się „Kalendarz Bydgoski” na 2014 rok wydany staraniem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. W nieco zmienionej, bardziej przystępnej formule, w której najbardziej eksponowane są teksty poświęcone naszemu miastu i regionowi. Na okładce hit roku Trasa Uniwersytecka z pylonem w kształcie „Alfy’ i „Omegi” w obiektywie Marka Chełminiaka.

Jak co roku zachowujemy podstawowe działy, w tym, Współczesność, Kulturę, Bydgoszczan, Historię, Pamiętne lata, Wspomnienia, Pożegnania, Region, Varia i Jubileusze. Odnotowujemy najważniejsze wydarzenia, piszemy o znanych bydgoskich zakładach pracy, przypadających w przyszłym roku jubileuszach, osiągnięciach bydgoszczan, najnowszych wydawnictwach, muzyce, teatrze. Prof. Zdzisław Biegański i Tomasz Kawski sięgają do skomplikowanych dziejów społeczności żydowskiej w Bydgoszczy. Lech Łbik do legendarnej białej damy z Zamczyska. Nie zdradzamy wszystkich szczegółów, by lektura była tym bardziej pasjonująca. To podstawowe kompendium wiedzy o Bydgoszczy z pewnością trafi do wielu czytelników.  

„Kalendarz Bydgoski” już do nabycia w siedzibie TMMB przy ul. Jezuickiej 4, sklepie przy ul. Długiej 15, a niebawem w księgarniach. Cena bardzo przystępna.   

Wybrana grafika