Jeszcze tylko kilka dni czekamy na hasło promocyjne Bydgoszczy

 

Trwa ogłoszony przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy konkurs na hasło promocyjne naszego miasta.  Swoje propozycje można przesyłać jeszcze tylko do końca listopada br. Potem kapituła oceni nadesłane prace i przyzna nagrody pieniężne.

Idea, najogólniej rzecz biorąc, sprowadza się do wymyślenia celnego zwrotu, błyskotliwej sentencji,  czy wpadającego w ucho rymu promującego walory naszego miasta.  Warto o tym pamiętać, bo zwykłe, choćby najbardziej wystudiowane określenia, nie wytrzymują próby czasu. Bydgoszcz z całą pewnością Bydgoszcz ma się czym chwalić. Wszak to miasto zabytków, nauki, muzyki, medycyny, tradycji oręża, zieleni, sportu, przepiękny węzeł wodny, by wspomnieć tylko o niektórych.

Do tej pory wpłynęło blisko 1000 propozycji. Są wśród nich, co cieszy szczególnie, liczne hasła nadesłane przez młodzież np. ze SP nr 63, 14, 36, ZSZ nr 5, a także uczelnie np. Dział Promocji i Informacji CM UMK w Bydgoszczy. Propozycje napływają nie tylko z samej Bydgoszczy, ale z całej Polski, by wspomnieć, Poznań, Radom, Wrocław, Tczew, Szubin, Teresin. Mamy nadzieję, że uwzględniając kujawskie korzenie Bydgoszczy propozycje napłyną jeszcze z miast położonych na tej prastarej polskiej krainie.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdują się na naszej stronie internetowej: www.tmmb.pl. Propozycje należy nadsyłać na adres: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 85-169 Bydgoszcz 37, Skrytka Pocztowa 37 z dopiskiem na kopercie: „Konkurs na Hasło Promocyjne Bydgoszczy”.