Konkurs na Hasło Promocyjne Bydgoszczy rozstrzygnięty

 

Bydgoszcz urzeka 

W październiku i listopadzie br. trwał Konkurs na Hasło Promocyjne Bydgoszczy ogłoszony przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Jego wyniki przeszły oczekiwania organizatora. W konkursie uczestniczyło kilkaset osób, nie tylko z Bydgoszczy, ale także z wielu miast Polski.  Wpłynęło ponad 1.000 propozycji. Wszystkie z trudem mieściły się w pękatym segregatorze.

Jury w składzie: przewodniczący - prezes TMMB Jerzy Derenda, członkowie - red. Olga Brysiak, red. Urszula Guźlecka, prof. Janusz Kutta, dr Dariusz Lebioda, Lech Łbik, dr Stefan Pastuszewski i Jolanta Sowińska, po zapoznaniu się z nadesłanymi propozycjami postanowiło przyznać:

1.     nagrodę za hasło „Bydgoszcz urzeka” (możliwość graficznej wizualizacji słowa „rzeka”) Działowi Promocji i Informacji Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy,  

2.     nagrodę za hasło: „Specjalność bydgoska – muzyka i wiosła” (alternatywnie „Muzyka i wiosła – to marka bydgoska”) – Zdzisławowi Prussowi z Bydgoszczy,

3.     nagrodę za hasło: „W Bydgoszczy wszystko gra” – dla Marioli Skrobańskiej z Wrocławia,

dodatkowo 4 nagrodę za hasło: „Bydgoszcz od pierwszego wejrzenia” - dla Pawła Wróblewskiego z Granic k. Teresina;

oraz wyróżnienia dla:

·     Krzysztofa Łuczki z Poznania za przepięknie ilustrowane hasła promujące Bydgoszcz, np. „Bydgoszcz. Gdzie życie wyprzedza marzenia”

·          i Macieja Gadomskiego z Szubina za interesującą propozycję promocji Bydgoszczy.

Jury dokonało pewnego wyboru, który bynajmniej nie wyczerpuje całego bogactwa propozycji haseł promocyjnych. Życie dopisało też znacznie szersze ramy konkursu aniżeli zakreślone jego regulaminem. Oprócz haseł napłynęły do nas piękne fraszki, wiersze i powiedzenia o Bydgoszczy. Całość pokazuje, że bydgoszczanie - wbrew niektórym rankingom - są dumni ze swego miasta. Dlatego postanowiliśmy całe bogactwo konkursu zaprezentować w odrębnej publikacji stanowiącej swego rodzaju vademecum promocji naszego miasta.                          

          O terminie wręczenia nagród poinformujemy oddzielnie.