IV Koncerty Maryjne z Różą

 

Czekamy na zgłoszenia

Koncerty Maryjne z Różą

czwarty raz 

Dorocznym zwyczajem przez cały maj w bydgoskiej katedrze-Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości odbywać się będą IV Koncerty Maryjne  z Różą. Jest to zapoczątkowana już przed wojną prezentacja dorobku Bydgoszczy i regionu w dziedzinie pieśni sakralnej  i muzyki. Koncerty organizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Oddziałem Bydgoskim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Parafią Katedralną pw. śś. Marcina i Mikołaja nieprzypadkowo odbywają się w maju, który jest miesiącem nabożeństw i hejnałów Maryjnych  odgrywanych z dzwonnicy katedry. W ub.r. wystąpiło ponad 40 solistów i zespołów z Bydgoszczy, ale także Chełmna, Nakła, Żnina i  Kcyni z bogatym doświadczeniem  wokalno-muzycznym.

Tegoroczne IV Koncerty Maryjne z Różą odbędą się w dniach 4-31 maja 2014 roku. Będą to 15-30 minutowe występy po Mszy Świętej  kończącej się w bydgoskiej Katedrze  o godz. 18.30. Istnieje możliwość  zaprezentowania części repertuaru już podczas Mszy  w godzinach 18.00-18.30. Oprawę koncertów stanowić będzie Hejnał Maryjny odgrywany każdego dnia maja  o godz. 17.25, na 5 minut przed nabożeństwem majowym. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie utworów sakralnych, w tym zwłaszcza Maryjnych. Dojazd uczestników do bydgoskiej Katedry we własnym zakresie. Na godzinę przed koncertem,  w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy,  przy ul. Jezuickiej 4,  dostępna będzie salka  na przebranie się i przygotowanie do koncertu.

Zgłoszenia zainteresowanych występami chórów, solistów  i zespołów muzycznych  przyjmowane będą do  23 kwietnia 2014 roku  w Towarzystwie Miłośników Miasta Bydgoszczy, tel. 52- 322-51-96, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Swój udział można też zgłaszać  w Oddziale Bydgoskim  Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, tel. 52-328-70-28.  

Ze względu na duże zainteresowanie terminy koncertów należy uzgadniać z organizatorami.