Architektura Bydgoszczy

Wystawa i sympozjum

Sekcja Urbanistyczno-Architektoniczna Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy jest organizatorem i współorganizatorem ciekawych propozycji kierowanych pod adresem mieszkańców naszego miasta zainteresowanych architekturą Bydgoszczy. 

I tak, 16 kwietnia 2008 roku o godz. 18.00 w Spichrzach przy ul. Grodzkiej 7–11 otwarta zostanie wystawa „Przybytki Melpomeny” w serii „Architektura Bydgoszczy” organizowana przez Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego przy pomocy Archiwum Państwowego oraz Sekcji Architektoniczno-Urbanistycznej TMMB. 

Następnego dnia, to jest 18 kwietnia 2008 roku, Sekcja Architektoniczno-Urbanistyczna TMMB, Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Muzeum Okręgowe zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Siedziby teatrów, teatrzyków, oper, filharmonii – historia i architektura”, która odbędzie się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Bydgoszczy. W programie – wiele interesujących referatów, które wygłoszą naukowcy m.in. z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Opolskiej, KUL w Lublinie, UMK w Toruniu i UKW w Bydgoszczy. Szczegóły w załączonym programie.

Program konferencji naukowej

Zaproszenie