Konkurs "Bydgoszcz w kwiatach i zieleni"

Laury dla tych, którzy ukwiecają Bydgoszcz
 
  Przed nami kolejny finał trwającego cały rok konkursu „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

 Jest to konkurs, który sięga korzeniami 1835 roku: przetrwał czasy pruskie, 20-lecia międzywojennego i powojenne. Jednoczył bydgoszczan zakochanych w swym mieście, działających na rzecz poprawy estetyki, ukwiecania i zazieleniania. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy. Wpłynęło to na zwiększenie prestiżu konkursu i upowszechnienie nazwy Miasto-Ogród jako synonimu Bydgoszczy.

  Do konkursu na najładniej ukwiecone i zazielenione balkony, ogródki przydomowe i skwery przystąpiło ponad 5oo osób. Odbyły się już osiedlowe podsumowania, natomiast finał połączony z wręczeniem ozdobnych roślin doniczkowych i innych ufundowanych przez miasto Bydgoszcz, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Vitroflorę i inne podmioty odbędzie się w czwartek. 20 października,  o godz. 17.00 w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza. Wstęp dla laureatów i zaproszonych gości.

  Niewątpliwą atrakcją będą podczas podsumowania konkursu: słowo wstępne prorektora  Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej  prof. nadzw. dr hab. KPSW Janusza Kutty na temat „Z dziejów bydgoskiej zieleni miejskiej”, autora monografii „Miasto Ogród. Z dziejów bydgoskiej zieleni miejskiej” oraz prezentacja „Dzikie rośliny jadalne w moim ogrodzie” przygotowana przez ad. dr Ewę Krasicką-Korczyńską z Katedry Botaniki i Ekologii Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.