Album - Bydgoszcz w blasku symboli

W oficynie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy ukazał się album „Bydgoszcz w blasku symboli” – tom II z serii „Bydgoszcz miasto na Kujawach”. Księga ta zawiera blisko 700 zdjęć, reprodukcji obrazów, planów i map Bydgoszczy. 

Image

To niezwykła, fascynująca podróż w głąb dziejów Bydgoszczy dawnej i współczesnej. Wędrówkę rozpoczynamy od położenia Bydgoszczy na Kujawach – prastarej królewskiej krainie Polski. Proponujemy też spotkanie z patronami miasta, nowo powstałą Diecezją Bydgoską, pomnikiem Męczeństwa jakim jest dla Polaków, Ziemi Bydgoskiej i Bydgoszczy Kościół p.w. Świętych Polskich Braci Męczenników, prezentujemy narodziny i trwanie takich znaków jak: herb, hejnał, flaga i logo, pokazujemy pomniki, obiekty i budowle utożsamiane zawsze z Bydgoszczą, zapraszamy na spacer po Bydgoszczy iluminowanej nocą. 

Walorem księgi są przepiękne zdjęcia najbardziej znanych bydgoskich fotografików, w tym: Marka Chełminiaka, Bogdana Dąbrowskiego, Jerzego Riegla i wielu innych, reprodukcje obrazów o Bydgoszczy i zdjęć ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, a także prywatnych kolekcji. Publikujemy historyczne i współczesne mapy Kujaw, mapę nowo powołanej Diecezji Bydgoskiej, a także piękne malarskie rekonstrukcje obiektów dziś już nie istniejących, jak kaplic okalających katedrę, czy Mennicy Królewskiej. 

Księga podobnie jak tom I: „Piękna stara Bydgoszcz” służy odbudowywaniu bydgoskiej tożsamości i dumy. Już do nabycia w sklepie TMMB przy ul. Długiej 15 oraz księgarniach.

Zakup przez internet - przejdź na stronę księgarni