"Piękna stara Bydgoszcz" także po niemiecku

     Już ukazał się tom 1 albumu „Piękna stara Bydgoszcz" w wersji polsko-niemieckiej „Das schöne alte Bydgoszcz (Bromberg)" wydany przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

    
    Jest to blisko 900-stronicowy  album  z ponad 800 zdjęciami, obrazami, rycinami i sztychami Bydgoszczy od najdawniejszych czasów  po koniec XX wieku. Redakcja dołożyła wszelkich starań, by przedstawić stosunki polsko–niemieckie zgodnie z prawdą historyczną i w poprawnej wersji językowej czemu służyły liczne konsultacje z historykami niemieckimi i polskimi oraz językoznawcami niemieckimi. Album wzbogacają oryginalne plany Bydgoszczy z czasów panowania pruskiego i niemieckiego, obok polskich nazw ulic pojawiają się ich historyczne odpowiedniki niemieckie. 

         Książka ta w wersji angielsko-polskiej zdobyła tytuł Bydgoskiej Książki Roku 2006 w Konkursie  ogłoszonym pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy.

         Inauguracja odbędzie się  w sobotę 29 września 2007 roku o godz. 18.00 w foyer Filharmonii Pomorskiej przy ul. Andrzeja Szwalbego 6. O godz. 19.00 – koncert jubileuszowy poświęcony 30-letniej współpracy Filharmonii Pomorskiej  w Bydgoszczy i  chóru Berliner Capella z udziałem wielu gości.