Pomóżmy rodakom na Wileńszczyźnie

    W całej Polsce trwa akcja „Paczka dla rodaka i Bohatera na Kresach”, której celem jest wspomożenie osób z polskimi korzeniami. Zbierane są słodycze oraz artykuły papiernicze. Z radością witamy więc inicjatywę Szkolnego Koła Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy z Zespołu Szkół nr 23 przy ul. Nakielskiej 273. Poprowadzenie szlachetnej akcji pod hasłem „Pomoc Rodakom na Wileńszczyźnie” wzięły na swoje barki uczennice Maja Kościuk i Klaudia Gryczka pod opieką nauczycielki historii Ewy Jędrzejczak-Taranek. Dary można składać w sekretariacie ZS nr 23 codziennie w godzinach 7.00-21.00  do 5 grudnia 2016 r.

Pani Ewa Jędrzejczak-Taranek wystosowała specjalny apel: Bydgoszcz ma wielkie, ofiarne serce, więc bardzo Państwa proszę o przyłączenie się do tej szlachetnej akcji. Może wśród was znajdą się osoby, które tak jak ja odkryły, że mają korzenie kresowe i wspólnie pomożemy naszym rodakom żyjącym w trudnych warunkach. Proszę Was zorganizujcie zbiórkę słodyczy i przyborów papierniczych w waszym miejscu pracy. Akcję zbiórki z całego serca popiera Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.  Dary można też składać codziennie w godzinach 9.00-15.00 w naszej siedzibie przy ul. Jezuickiej 4. Kontakt do organizatorki akcji Ewy Jędrzejczak-Taranek, tel. 785 900 007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jest to kontynuacja współpracy z Wileńszczyzną.  Niedawno Pani Ewa Jędrzejczak-Taranek pilotowała akcję „Wilno”, w ramach której udało się zebrać ponad pół tony książek  i suwenirów związanych z polskością.  Dary te zostały w ramach wizyty w polskiej szkole w Niemenczynie na Litwie, z którą nawiązano współpracę.  Spodziewany jest przyjazd gości z Litwy do Bydgoszczy.